Community Celebration Events

Autor: J P Kategorie: Geocaching Datum: Zobrazení: 136
Community Celebration Events

Rok 2020 je jedním z dalších, velmi důležitých milníků existence geocachingu. 3. května to bude přesně 20 let, kdy se přesnost GPS přístrojů zlepšila řádově na metry, čehož lidé začali ihned využívat. A tím vznikl i geocaching (tehdy ještě jako GPS Stash Hunt) a první ukrytá krabička. A jak nejlépe oslavit, že kešky již můžeme nacházet 20 let? No přeci komunitními oslavami!

V roce 2010 se ve stejném duchu konaly podobné eventy k 10. výročí geocachingu, tehdy ještě s názvem “Lost and Found Event”. Pořádány byly v období mezi 30. dubnem - 3. květnem 2010. Bohužel se eventů uskutečnilo velmi málo, a proto se Groundspeak rozhodl, že možnost uspořádat letošní oslavy dostane více než několik tisíc kačerů.

A jak získat možnost pořádat tento speciální event s novou ikonkou na mapě?

Na stránkách geocachingu stačí zažádat o možnost tuto oslavu pořádat, a poté jen vyčkat, zda budete mít to štěstí, a budete vybráni jako pořadatel. Přihlásit se musíte do 3. června 2020 a splnit následující jednoduché podmínky:

  • V posledních 3 letech (mezi 2. prosincem 2016 a 2. prosincem 2019) se zúčastnit nejméně 2 eventů nebo CITO eventů.
  • V posledních 6 měsících (mezi 2. červnem 2019 a 2. prosincem 2019) mít zalogovanou nějakou geocache.

Pokud vlastníte více účtů na Geocaching.com, použijte pouze jeden účet. Každý měsíc od ledna do října 2020 bude náhodně vybráno nejméně 2020 hostitelů z těch, kteří se přihlásili. Pokud budete vybráni, obdržíte jednu z 20 200 možností pořádat komunitní oslavu “Community Celebration Event“.

Pořadatelskou možnost obdrží také všichni oficiální dobrovolníci komunity (recenzenti, moderátoři a překladatelé) a hlavní účty všech Mega- a Giga-událostí v roce 2020.

Výherci musí uspořádat události mezi 2. květnem 2020 a 31. prosincem 2020. Akce musí být minimálně dvě hodiny a nesmí se překrývat s událostmi spojenými s Mega nebo Giga eventy.

Pokud jste nebyli vybráni hned na začátku, nezoufejte. Možnost uspořádat oslavu je udělována náhodně v průběhu několika měsíců, aby bylo možné veškeré eventy časově lépe rozprostřít, a všechny se tak nekonaly v jeden jediný den nebo ve velmi krátkém časovém úseku. Pro ostatní je to i výhodou, že se můžou zúčastnit i více než jen jedné oslavy.

Ti uchazeči, kteří budou vybráni, obdrží upozornění e-mailem o jejich výběru, a možnost uspořádání oslav se objeví na jejich seznamu nepublikovaných keší. Ostatní informováni nebudou.

A jak má tato událost vypadat a probíhat? To je zcela na vás, jak oslavu pojmete. Grilování s ostatními kačery? Zahradní párty? Procházka? Návštěva zámku či jiných zajímavých míst, jindy i běžně nepřístupných? Kreativitě se meze nekladou. Hlavním cílem oslav je společně se sejít a užít si příjemné chvíle.

obrázek: www.geocaching.com

Ze stejné kategorie

Příbuzná témata