Neobyčejné schránky

Autor: J P Kategorie: Geocaching Datum: Zobrazení: 1994
Neobyčejné schránky

Určitě každého z vás potěší, když místo obyčejné PETky či plastové krabičky naleznete kešku, se kterou si autor pořádně vyhrál, a to nejen z hlediska listingu, ale i co se úkrytu a samotné schránky týče. A proto si jich hned několik představíme.

Na úvod by se dalo říci, že z mého pohledu si okolní kačeři z jiných zemí, zejména s Ameriky, dávají na tvorbě krabičky záležet. Připadá mi, že odtud pochází velké množství velmi propracovaných kešek. Čím to ale? Buď se můžeme domnívat, že jinde se snaží udělat kešky co nejhezčí, protože mají více fantazie, ale také to může mít i jiný důvod. I u nás by se našlo docela dost krásných krabic. Pak však přišlo jejich první zničení, tak je autoři opravili. O pár měsíců později schránku někdo vykradl a zdemoloval podruhé, potřetí,…a tak už to owneři mnohdy vzdali, a místo ní dali na místo obyčejnou PETku, která nikoho k demolování a krádeži lákat nebude. Dalo by se i též usuzovat, že se zde najde dost kačerů, co se snaží mít založený co největší počet kešek, což má za důsledek, že kamkoliv pohodí plastovou krabičku, jen proto, aby měli založenou další. A čím víc jich mají na kontě, tím méně se věnují jejich údržbě, takže se kešky nacházejí rozbité, plné vody, s promoklými logbooky. Ovšem i zde se můžeme dohadovat, že toto se neděje jen u nás, ale kdekoliv jinde po světě, což je jistě naprostá pravda. Někteří kačeři jsou honibodi, takže jim takové kešky nevadí. Já bych naopak ocenila, kdyby kešek bylo méně, měly pořádnou údržbu a autor si dal na nich záležet. A to i na jejich provedení.

A o jakých že netypických keškách tu bude řeč? Rozhodně si spoustu takových netypických schránek můžete koupit. Geoshopy jich nabízejí docela zajímavé množství. Problémem zde je, že když najdete falešný kámen a v něm kešku, jste uchváceni. Za dva měsíce najdete stejný kámen znovu, a už si říkáte, že víte, co máte hledat. Pak najdete třetí, čtvrtý, pátý a už jen přijdete a sáhnete po tom správném objektu. No není to nuda? Jistě, pro autora je to ideální. Dojde na eshop, koupí kámen za pár stovek, umístí ho a je pyšný, že má něco, co většina jiných ne. Ale kdo má trochu čas a chuť, jistě si dokáže spoustu super kešek a skrýší vyrobit sám.

Nejprve se podíváme na trošku originálnější schránky, které si můžete na internetu pořídit. Kromě zmíněného falešného kamene ještě můžete nalézt šišku, golfový míček, ale také magnetická šroub, který můžete někam přišroubovat a máte naprosto nenápadnou kešku. Nemluvě například o nejrůznějších plastových napodobeninách klád, houbách vyrobených ze dřeva či umělé jablko nenápadně visící na stromě. To vše můžete sehnat na internetu na nejrůznějších geocachingových shopech.

A jaké to má výhody? Pokud vám nevadí věnovat pár stovek na nákup originálnější kešky, určitě si zde vyberete. Skrýš totiž většinou obsahuje rovnou schránku a logbook, takže máte vše hezky v jednom a stačí už ji jen umístit na správné místo.

Ti kačeři, kteří jsou zruční kutilové, si mohou schránku na kešku vyrobit sami. Nejčastější takto vyrobenou keškou je klasická ptačí budka, se kterou se každý z nás setkal určitě mnohokrát. V nejrůznějších velikostech, podobách a provedení. Jiní zase odřezávají staré vršky tlustých větví, dělají do nich díry a zakrývají zpět vrškem, aby krabička nebyla vidět. Pak už jen stačí zatlouct šroub a máte dobrou otvírací skrýš. Dokonce se najdou i tací, co neváhají a odřezávají kusy kamenných patníků či kamenů, aby uvnitř dlátem vyhloubili díru a tam krabičku schovali. A pokud už si hodně troufáte, můžete si vyrobit například i takový krásný směňovací mechanismus na CWG směnárnu.

Ale je nutné opravdu jen toto? Stačí se maličko zamyslet a hned můžete mít originální a přesto levnou kešku. Zkusili jste už někdy použít kulatý zámek na dveře jako falešnou mikro kešku? Jen tak někam namontovat kohoutek na přívod vody pro hadici a dát do něj kešku? Nebo položit na kraj lesa víko od kanálu a pod něj dát krabičku? Nebo si pořídit umělou hromádku zaječích bobků a do ní schovat logbook? Ano, i takovéhle keše se dají různě v zemích najít. Nemluvě o nejrůznějších plastových květinách, které když vyndáte ze země a ejhle – ona je to keška.

Zkrátka vyhrát si s přípravou kešky se dá všelijak. Je jen na vás, jestli chcete mít hezkou krabičku, o které se bude mluvit, nebo jen další z tisíce pohozených PETek v pařezu.

Ze stejné kategorie

Příbuzná témata